Autokool

Kas vahetada rehvid või oodata veel …

Plirts plärts käes on märts ☔️

Eestis muutuvad aastaajad tähendavad seda, et autojuhid peavad oma sõidukitel kasutama sobivaid rehve vastavalt hooajale ning ilmaoludele. Üks olulisemaid otsuseid, mida  autoomanikud kevadkuu saabumisega peavad tegema, on see, et millal  on  see õige aeg talverehvide vahetamiseks suverehvide vastu.

Eestis on nõue, et talverehvide kasutamine on kohustuslik 1. detsembrist kuni 1. märtsini, kuid see ei tähenda, et suverehve peab kasutama kevadest kuni sügiseni. Naastrehve võib  kasutada kuni 31. märtsini. Talviste tee- ja ilmastikuolude jätkumise korral võib naastrehve kasutada kuni 30. aprillini. Lamellrehvidega on lubatud sõita aastaringselt.

Tegelikult on soovitatav talverehvid  ümber vahetada juba siis, kui ööpäevane temperatuur on püsivalt pluss kraadides.

Kui kasutada talverehve soojemate ilmadega, võib see tegelikult kahjustada nende turvisemustrit ja lühendada oluliselt talverehvi eluiga. Lisaks võib soe ilm halvendada ka sõiduki rehvide haarduvust teel ning pikendada sõiduki pidurdusteekonda. Seega, kui oled hakanud märkama, et päevased temperatuurid on pidevalt üle nulli ja teed oma enamus sõite jää- ja lumevabadel teedel, on aeg mõelda suverehvide alla paneku peale.

Loe ka siit blogi rehvide kohta https://autoblogi.ee/talverehvide-kasutamine-on-kohustuslik/ja https://autoblogi.ee/naastrehvid-vs-lamellrehvid/

Kokkuvõtteks, jälgi õhutemperatuure ja ilmastikutingimusi ning vahetada talve- ja suverehve vastavalt sellele,  järgides kehtivaid õigusakte. Ohutu sõidu tagamiseks ning rehvide pikema eluea säilitamiseks on oluline teha õigeaegne rehvivahetus vastavalt hooajale.

Turvalist sõitu!