Autokool

B-kategooria

Testudo autokool pakub sõidukoolitust aastast 1995.

Testudo autokoolis on võimalik õppida B- kategooria koolituskursusel, mille edukas lõpetamine ja riiklike eksamite sooritamine annab võimaluse juhtida B-kategooria mootorsõidukit. Võimalik õppida automaatkäigukastiga autoga.

B-kategooria kursused viiakse läbi vastavalt riiklikule õppekavale. Koolituse käigus omandavad õpilased vajalikud oskused läbi õpiväljundite saavutamise, mis on vajalikud sõiduki juhtimiseks.

B-kategooria kursused Tallinnas toimuvad  õhtuti kesklinnas, kino Kosmosest Vabaduse Väljaku poole asuvas õppeklassis, aadressil Pärnu mnt 41a või kombineeritud õppevormis st teooria põhiline maht läbitakse e-õppes. Kursuse kestvus alates 4 nädalast.

B-kategooria kursusele saab registreerida alates 15.5 eluaastast.
TRAM riiklikule eksamile saab registreerida autokooli lõpetanu 3 kuud enne 16-aastaseks saamist, kuid juhiloa saab ta kätte kui tal täitub 16 eluaastat. Nimetatud isikule väljastatakse piiratud juhtimisõigusega juhiluba, mis kehtib ainult Eesti Vabariigis.
Esmase juhiloa taotleja saab TRAM-is riikliku sõidueksami teha 3 kuud enne 18-aastaseks saamist, kuid tema juhiluba hakkab kehtima 18 eluaasta täitumisel. Teooriaeksamile lubatakse juba 6 kuud enne 18-aastaseks saamist.
TRAM riiklik teooriaeksam kehtib 1 aasta st ühe aasta jooksul tuleb sooritada sõidueksam.

Tingimused:

  • Kui koolituskursus on katkenud st jäänud pooleli, ning sellest on möödas 6 kuud või enam, siis koolituse jätkamiseks kursusehind korrigeeritakse vastavalt kehtivale hinnakirjale.

  • Õppemaksu tagastatakse vaid juhul, kui vajadus selleks tekib Testudo autokooli süül.

Riiklik õppekava

Registreerin kursusele